Zakupy spożywcze przez internet. Alma wprowadza Coolomaty

wtorek, Grudzień 1, 2015 2 , , , Permalink

Co czwarty Polak kupuje artykuły spożywcze poprzez sklepy internetowe. Liczba korzystających z tego typu serwisów wciąż rośnie, m.in. dzięki kolejnym ułatwieniom wprowadzanym przez sprzedawców. Niedawno popularna sieć e-delikatesów Alma24 wprowadziła nowy sposób odbioru zakupów, ustawiając w kilku miejscach w Warszawie specjalne automaty. 

To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Niespodziewanie to sklep należący do Jerzego Mazgaja, a nie firma Rafała Brzoski (właściciela m.in. Paczkomatów), uruchomił urządzenia chłodnicze służące do przechowywania zakupów. Do tej pory klienci Alma24 mogli otrzymać zakupione artykuły w ramach dostawy kurierskiej lub samodzielnie odebrać je w sklepie. Automaty mają być kierowane do osób, które z różnych względów nie mogą być w domu w godzinach pracy dostawców, nie chcą płacić dodatkowo za dowóz, a do punktu odbioru w sklepie stacjonarnym mają za daleko.

W tej chwili w Warszawie zlokalizowanych zostało 5 urądzeń. W przyszłym roku ma się ich pojawić kilkadziesiąt. Właścicielowi Almy zależy na uruchomieniu „Coolomatów” blisko osiedli mieszkaniowych, aby klienci e-sklepu mogli odebrać zakupy np. podczas powrotu z pracy.

Automaty to dobry sposób na dotarcie do nowych klientów. I zarazem dużo lepsza metoda dostawy od możliwości samodzielnego odbioru zakupów w sklepie. Oczywiście pod warunkiem, że liczba urządzeń będzie rosnąć w tempie zapowiadanym przez zarządzających Almą.

(Fot. Alma)

2 Comments
  • Klientka
    Luty 15, 2016

    Super sprawa,tylko kiedy mozna się spodziewać coolmatow w Krakowie,a nie tylko w W-wie

  • kiedy to będzie
    Kwiecień 9, 2016

    A w Łodzi u mnie będzie 1 września

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *